2015-05-27

CONFidence 2015: Podsumowanie

White Cat Security nastawione jest na realne, efektywne podnoszenie poziomu bezpieczeństwa przez skuteczniejszą obronę mimo tego, że firma, jej pracownicy lub klienci byli, są i będą atakowani - dlatego z takiej perspektywy podsumowujemy świeżo zakończoną, X edycję CONFidence.

5 prezentacji skupionych na defensywie, ponad 20 na ofensywie (w tym jedna, która definitywnie zasługuje na wyróżnienie: "APT x 3 - trzy firmy, trzy wektory ataków, trzy do zera - wybrane studium przypadków" za promocję defensywnych praktyk! wielka piątka Borys!) - lepiej niż w poprzednich latach.

Prezentacja "Analiza przypadku: Carbanak - jak uniknąć powtórki." wypełniła całą salę, mimo tego, że zamykała merytoryczny blok drugiego dnia konferencji - serdecznie dziękuję! Mimo tego, że na sali nadal zdecydowana większość to przedstawiciele "red teamów", wasze zainteresowanie obroną cieszy niezmiernie, dlatego będziemy kontynuować serie prezentacji o defensywie, nie powtarzając wcześniej przedstawionego materiału (chyba, że zostaniemy o to wprost poproszeni).

Gorąco namawiamy wszystkich zainteresowanych do zrobienia "zadania domowego", które zostało przedstawione podczas prezentacji - macie w rękach wędkę, jesteście krok bliżej by skuteczniej powstrzymywać skuteczne ataki i minimalizować straty.

Slajdy zostaną udostępnione na stronie konferencji, jeśli ktoś nie może się ich doczekać, standardowo zapraszamy na kontakt {@} whitecatsec.com.

PS
Na dniach ukaże się nasz artykuł na portalu sekurak.pl - oczywiście o defensywie. Zapraszamy do komentowania, ponieważ jest to pierwsza część serii, a kolejne zagadnienia będą wybierane na bazie komentarzy. Pokazujemy defensywę od kuchni, jaka jest naprawdę, z czym się wiąże, jak podejść by się nie z(a)razić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz