2015-06-01

Szkolenia White Cat Security: 2015

Zaufana Trzecia Strona opisała powody, dla których warto zainwestować w wiedzę o defensywie.
Kilka dodatkowych słów ode mnie - autora i prowadzącego szkolenia.
Dlaczego warto? - By kolejny phishing z podszyciem się pod DHL, Pocztę Polską czy inny popularny brand nie kończył się sukcesem tak często - bo w Polsce brakuje miejsc, w których można nauczyć się skuteczniejszej walki z tym. Nie mówię o użytkownikach końcowych, firmy świadczące im usługi mogą skuteczniej ich chronić nawet jeśli popełniają błędy lub dają się nabrać na socjotechniczny atak, wystarczy kilka kroków zaczynając od edukacji w firmach, nie skupiając się głównie na klientach.
Dostrzegacie, że po skutecznym ataku pochodzącym z Internetu często firmy tłumaczą się błędem ludzkim? Że jak weźmiemy na tapetę kilka ataków to mają one wiele cech wspólnych, od lat(!), a nadal takie ataki kończą się (czasem) sukcesem? Jeśli nie to moim zadaniem jest pokazać te cechy, a dokładnie rzecz ujmując, zbudować/poprawić zmysł analityczny pozwalający dostrzegać takie cechy by móc się im skuteczniej przeciwstawić niż tłumacząc się, że ponownie zawiódł człowiek.
Firmy które świadczą usługi w kanał elektronicznych czy instytucje przetwarzające wrażliwe dane nie miały do tej pory łatwego i dostępnego dla nich (finansowo) sposobu nabywania tej wiedzy (w Europie takie szkolenia kosztują ok. 6-10x więcej i najczęściej są poza budżetami firm w Polsce). Popularyzowane szkolenie z Zaawansowanego Monitoringu i Obsługi Incydentów Bezpieczeństwa nie jest dedykowane konkretnemu sektorowi (takie rzeczy w ramach szkoleń zamkniętych) dlatego zapraszam przedstawicieli wszystkich sektorów, które chcą aktywniej bronić swój biznes lub Klientów!
Wkrótce aktualizacja (wzbogacenie!) drugiego szkolenia z Monitoringu Bezpieczeństwa Sieci, które ma budować solidne fundamenty w drodze do poziomu Zaawansowanego.
Pełna oferta usług White Cat Security znajduje się tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz