Strony

2016-12-06

x33fcon - będziesz?

Od przeszło 10 lat bywam na branżowych konferencjach, głównie dotyczących bezpieczeństwa IT. Z roku na rok jest coraz więcej prezentacji dotyczących: obrony, monitoringu, reakcji na incydenty oraz innych obszarów zainteresowania "niebieskich" (blue team), natomiast jest tego ciągle mało (< 20% prezentacji? - pamiętajcie, że wyjątki potwierdzają regułę ;)).W przyszłym roku (2017) odbędzie się w Polsce pierwsza edycja wydarzenia o nazwie x33fcon - miejsce spotkań "czerwonych" i "niebieskich" by zrobiło się "purpurowo"!

Pierwsze informacje o prelegentach i warsztatach są już dostępne. Nie ukrywam, że wiem nieco więcej niż na stronie i wg mnie nie może tam zabraknąć ludzi zajmujących się zawodowo lub w formie pasji: ofensywą lub defensywą.

Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że będzie to wydarzenie 2017 roku i prawdopodobnie najlepszy (pod względem prelegentów/trenerów oraz uczestników) czas na networking ostatnich lat w Polsce. Dodatkowo, społeczność "niebieskich" jeszcze nigdy nie była tak dojrzała jak obecnie.

Rekomenduję:
  • wpisanie konferencji w plany szkoleniowe na 2017 (!!!)
  • subskrypcję informacji o konferencji i otwarciu zapisów (!!)
  • wpaść i posłuchać ciekawych prelekcji
  • odbyć trening
  • zostać partnerem/sponsorem - lubimy gdy mamy zdrową konkurencję ;-) pokażcie się (!)
Mam nadzieję, do zobaczenia w Gdyni - wiosna 2017!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz